Ανυπομονούν γονείς, δάσκαλοι και μαθητές για την μουσικοχορευτική εκδήλωση που θα πραγματοποιηθεί το Σάββατο 28 Μαΐου 2022 και ώρα 13:00 με 14:30 στο Idrottshögskolan GIH, Lidingövägen 1
Έτσι λοιπόν, όσοι θέλετε να αποκτήσετε το εισιτήριο σας δεν έχετε παρά να το
Αναλυτικά η ανακοίνωση από το Hellenic School of Sweden λέει τα εξής:
Αγαπητοί γονείς
Με μεγάλη μας χαρά θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε ότι οι μαθητές του σαββατιάτικου σχολείου μας θα λάβουν μέρος στη μουσικοχορευτική εκδήλωση που θα πραγματοποιηθεί το Σάββατο 28 Μαΐου 2022 και ώρα 13:00 με 14:30 στο Idrottshögskolan GIH, Lidingövägen 1.
Τα παιδιά θα τραγουδήσουν και θα χορέψουν. Η διάρκεια της εκδήλωσης θα είναι περίπου μιάμιση ώρα με ένα μικρό διάλειμμα.
Εισιτήρια για την εκδήλωση μπορείτε να αγοράσετε το Σάββατο 7/5 και το Σάββατο 14/5 από τις 10 ως τις 11 το πρωί έξω από την καφετέρια ή στέλνοντας mail στο konsert2022@hellenicschool.se για την εξασφάλιση εισιτηρίων. Ο αριθμός των θεατών είναι περιορισμένος. Τα παιδιά που παίρνουν μέρος στην παράσταση δεν πληρώνουν εισιτήριο.
Τη μέρα της εκδήλωσης, τα παιδιά θα προσέλθουν κανονικά στις 9:30 στις τάξεις για να γίνει η προετοιμασία για την πρόβα τζενεράλε. Έπειτα, περίπου στις 11:30, θα γίνει διάλειμμα για να φάνε τα παιδιά. Το σχολείο μας θα φροντίσει για το κολατσιό των παιδιών.
Στη συνέχεια, θα προσέλθουν οι γονείς με τα παιδιά στο χώρο της γιορτής που αναφέρουμε παραπάνω, όπου θα παραλάβουν οι εκπαιδευτικοί τους μαθητές .
Θα ήταν ιδιαίτερη χαρά για εμάς, αν όλα τα παιδιά που έχουν κάνει πρόβα, μπορέσουν να λάβουν μέρος στην εκδήλωση εκτός φυσικά εάν λείπετε το Σάββατο 28/5 ή δε θέλουν οι γονείς ή τα παιδιά (κυρίως τα μεγαλύτερα) να λάβουν μέρος. Παρακαλούμε να ενημερώσετε τους εκπαιδευτικούς με μέιλ σας σε κάθε περίπτωση.
Ευχαριστούμε την Κα. Κατερίνα, τον Κο. Σώση και όλους τους εκπαιδευτικούς που καταβάλλουν μεγάλες προσπάθειες ώστε να πραγματοποιηθεί η εκδήλωση.
Ευελπιστούμε στη στήριξη σας!
Με εκτίμηση,
ΔΣ του Hellenic School of Sweden