Η πρώτη πτήση της TUI αναχώρησε χθες το πρωί από το αεροδρόμιο Arlanda με προορισμό την Κύπρο. Στο πτητικό της πρόγραμμα μπαίνει η Ελλάδα με την Κρήτη στις 13 Μαΐου και της Ρόδου στις 15 Μαΐου. Ακόμη, για Μαγιόρκα πετάει στις 15/5 και για Γκραν Κανάρια στις 19 του μήνα.
Η TUI εκτιμά πως οι ικανοποιητικοί ρυθμοί των εμβολιασμών σε συνδυασμό με τους ευέλικτους κανονισμούς κράτησης οδήγησε πολλούς Σουηδούς να ξεκινήσουν τις κρατήσεις για τις καλοκαιρινές τους διακοπές.